20 Vjet
Tifozat Kuq e Zi

Festojmë dy dekada pasioni dhe përkushtimi, duke ndjekur endrrën e përbashkët të suksesit futbollistik dhe bashkimit në një Shqipni të vetme.

20 vite më parë ishim pak, por ishim domosdoshmëri. Lindëm nga bashkimi i një grushti të vogël njerëzish. Me dëshirën që kombëtarja jonë mos të ishte kurrë vetëm. Falë kësaj dëshire u themeluan Tifozat Kuq e Zi. Sot jemi shumë dhe madje me këtë emërtim identifikohen të gjithë tifozët shqiptar, veshur me ngjyrat kuqezi.

Ky muaj është i shenjtë për ne, ashtu si nëntori ynë. Këtë muaj festojmë 20 vjetorin me premtimin se i njëjti pasion, dëshirë dhe "detyrim" do të na mbaj në tribunë për të qënë krahë për krahë kombëtares. Ashtu si në këtë vit të 20 vjetorit kur ja dolëm të kthehemi në një Europian.Do të jemi edhe aty.

Do të jemi edhe pas Europianit. Do të jemi në të mirë e në të keq. Do të jemi gjithmonë me dashurinë e pafundme tonën, të kuqe dhe të zezë.

Në vijim mund të gjeni më shumë detaje rreth festës dhe aktiviteteve tona rreth 20 vjetorit. Prandaj ju ftojmë të na bashkoheni në këtë moment historik.

SHESHI SKËNDËRBEJ
TIRANË

23 DHJETOR | ORA 18:00

20 vjet TKZ është një rrugëtim i gjatë. Në çdo stadium shqiptar dhe të huaj ku kemi shkuar, ne kemi qenë aty për dhe me Kombëtaren tonë.

Ndërkohë që Kombëtarja është rritur profesionalisht dhe sapo e ka siguruar kualifikimin e saj të dytë në Kampionatin Europian të Futbollit, edhe ne, Tifozat Kuq e Zi, jemi rritur.

Misioni ynë i përhershëm është që ne të jemi gjithmonë të pranishëm aty ku luan ekipi ynë kombëtar, me një përkrahje të fortë dhe të palëkundur, pavarësisht nëse luan kundër një ekipi të madh apo të vogël në emër dhe pa marrë parasysh nëse loja luhet larg apo afër. Në shi apo në diell, me fitore apo me humbje, ne kemi qenë gjithmonë aty, në mbështetje të ngjyrave kuq e zi: kudo ku është ngritur flamuri ynë kombëtar, aty kemi qenë të pranishëm ne, Tifozat Kuq e Zi, të rreshtuar pas banerit tonë “TIFOZAT KUQ E ZI” dhe “O SA MIRË ME QENË SHQIPTAR!”

Ky 20-vjetor i themelimit të grupimit tonë përkon edhe me kualifikimin e Kombëtares sonë të Futbollit në Kampionatin “Euro 2024” dhe për rrjedhojë festa jonë këtë fundvit bëhet edhe më e madhe. Kremtimi madhështor do të organizohet ditën e shtunë, datë 23 dhjetor 2023, në orën 18:00, në Sheshin Skënderbej, në Tiranë.

Festa është e hapur për të gjithë, si për anëtarët aktivë dhe anëtarët ndër vite të TKZ-së, ashtu edhe për çdo shqiptar që, me zemër, e dëshiron bashkimin e të gjithë shqiptarëve anembanë botës përreth një ekipi të vetëm kombëtar.

What our clients say

Stars - Startech X Webflow Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Mauris molestie a mauris tincidunt pulvinar at facilisis id ultrices facilisis suspendisse ac diam porttitor pretium lectus metus tempor ut convallis fermentum urna.”

Stars - Startech X Webflow Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Mauris molestie a mauris tincidunt pulvinar at facilisis id ultrices facilisis suspendisse ac diam porttitor pretium lectus metus tempor ut convallis fermentum urna.”

Stars - Startech X Webflow Template

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Mauris molestie a mauris tincidunt pulvinar at facilisis id ultrices facilisis suspendisse ac diam porttitor pretium lectus metus tempor ut convallis fermentum urna.”

ILIR SHAQIRI
PËRJETËSISHT ME TY SHQIPËRI

2 dekada
gëzim dhe pasion!

Në një ditë të ftohtë dhjetori, më 25 Dhjetor 2003, u krijua një lëvizje që do të ndryshonte përjetësisht fytyrën e tifozërisë shqiptare - Tifozat Kuq e Zi (TKZ). Kjo lëvizje u krijua jo vetëm për të sjellë pasion në fushat e futbollit, por edhe për të krijuar një komunitet të ngushtë të përkushtuar për të mbështetur Kombëtaren shqiptare në çdo hap të rrugës së saj.

TKZ ka qenë gjithmonë shumë më shumë se vetëm një grup tifozësh. Është një familje e madhe që ka bashkuar njerëz nga të gjitha cepet e Shqipërisë dhe diasporës, të gjithë me një dashuri të përbashkët për futbollin dhe kombin shqiptar. Gjatë këtyre dy dekadave, TKZ ka shërbyer si zëri i bashkuar i shqiptarëve në stadiume anë e mbanë botës, duke kënduar dhe duke u lutur për suksesin e futbollistëve tanë.

Në vitin 2016, TKZ arriti një kulm të ri pasioni dhe mbështetjeje kur Kombëtarja shqiptare mori pjesë për herë të parë në një turne të madh ndërkombëtar - UEFA Euro 2016. Zëri i TKZ u dëgjua nëpër të gjithë arenat e Francës, dhe ylli i tyre u ndez në zemrat e miliona shqiptarëve anë e mbanë globit.

TKZ nuk ka qenë kurrë vetëm rreth futbollit. Përmes nismave të ndryshme komunitare, TKZ ka treguar një përkushtim të palëkundur ndaj ndihmës së komunitetit dhe ngritjes së ndërgjegjesisë sociale. Projekte të ndryshme kanë ndihmuar njerëzit në nevojë dhe kanë sjellë ndryshime pozitive në shoqëri.

Kuq e Zi nuk është vetëm një kombinim ngjyrash; është simbol i pasionit, bashkimit dhe forcës kolektive. Tifozat Kuq e Zi janë shembulli më i mirë i asaj se si dashuria për futbollin dhe kombin mund të bashkojë njerëzit përtej ndarjeve sociale, politike apo gjeografike.

Sot, pas 20 vjetësh, TKZ është shumë më shumë se sa një lëvizje tifozësh; është një institucion kombëtar që ka lënë gjurmë të pashlyeshme në zemrat e shqiptarëve dhe në historinë e futbollit shqiptar. Festa e 20 vjetorit nuk është vetëm një pasqyrë e rrugës së gjatë dhe të suksesshme, por edhe një premtim për një të ardhme edhe më të ndritshme, me më shumë pasion, më shumë suksese dhe më shumë bashkim në vitet që vijnë.

TKZ ka ndërtuar një trashëgimi të pasur që do të vazhdojë të frymëzojë breza të tërë tifozësh dhe do të mbetet gjithmonë një pjesë e pandarë e kulturës futbollistike dhe kombëtare shqiptare.

Festojmë së bashku 20 vjetorin e Tifozat Kuq e Zi me krenari dhe me shpresën për më shumë momente të paharrueshme dhe suksese të mëdha në të ardhmen.

O sa mirë me qenë Shqiptar!

Powerful features to help you close sales faster

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit tincidunt donec adipiscing fermentum eturpis aliquam tellus urna sit at lobortis pellentesque.

Deal Tracking - Startech X Webflow Template

Individual lead profile

Ut enim ad minim veniam quis nostrud essedes sit voluptate velitexercitation ullamco laboris nisi ut.

Meeting Scheduling - Startech X Webflow Template

Meeting scheduling

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore fugiat nulla pariatur.

Pipeline Management - Startech X Webflow Template

Pipeline management

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Email Tracking - Startech X Webflow Template

Email tracking

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Reporting Dashboard - Startech X Webflow Template

Reporting dashboard

Ut enim ad minim veniam quis nostrud essedes sit voluptate velitexercitation ullamco laboris nisi ut.

Invoice Generation - Startech X Webflow Template

Invoice generation

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore fugiat nulla pariatur.

Shifra që flasin

Pasqyrim i 20 viteve të angazhimit dhe pjesëmarrjes sonë.

88
Udhëtime
20
Vite
7,000
Anëtarë
180
Ndeshje

Manage all your prospects in one place

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur.

Individual Lead Profile - Startech X Webflow Template

Individual lead profile

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ametirure adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Advanced Deal Tracking - Startech X Webflow Template

Advanced deal tracking

Ut enim ad minim veniam quis nostrud essedes sit voluptate velitexercitation ullamco laboris nisi ut.

Manage All Your Prospects In One Place - Startech X Webflow Template

Na duhesh edhe ti!