Kampionati Europian
Francë 2016

Paraqitja e parë historike e Kombëtares Shqiptare në Europianin "Francë 2016".

Paraqitja historike

Më 11 Tetor 2015, pas fitores ndaj Armenisë në Yerevan, Kombëtarja Shqiptare u kualifikua për herë të parë në Kampionatin Europian.

Kampionati Evropian i vitit 2016 shënoi një moment historik për futbollin shqiptar, ku Kombëtarja jonë arriti të kualifikohet për herë të parë në historinë e saj në një turne të madh ndërkombëtar. Paraqitja historike në Euro 2016 jo vetëm që shënoi një kapitull të ri në historinë e futbollit shqiptar, por gjithashtu inkurajoi rininë dhe futbollistët e rinj të ëndërrojnë dhe të punojnë për arritje të mëdha në të ardhmen.

Në fazën e grupeve, Kombëtarja jonë zhvilloi 3 ndeshje.

Koreografia në ndeshjen Shqipëri - Zvicër - Lens, Francë, 11 Qershor 2016
Flamuri Kombëtar i shpalosur në Marsej, Francë, 15 Qershor 2016

Skuadra

Futbollistët që përfaqësuan ngjyrat më të bukura mbi dhe në Kampionatin Europian "Francë 2016"

Portier

1 Etrit Berisha

12 Orges Shehi

23 Alban Hoxha

Mbrojtës

2 Andi Lila

4 Elseid Hysaj

5 Lorik Cana ©

6 Frederic Vesei

7 Ansi Agolli

15 Mërgim Mavraj

17 Naser Aliji

18 Arlind Ajeti

Mesfushor

3 Emir Lenjani

8 Migjen Basha

9 Ledian Memushaj

13 Burim Kukeli

14 Taulant Xhaka

20 Ergys Kaçe

21 Odise Roshi

22 Amir Abrashi

Sulmues

10 Armando Sadiku

11 Shkëlzen Gashi

16 Sokol Cikalleshi

19 Bekim Balaj

Kryetrajner

Gianni de Biasi

Çfarë thonë protagonistët

Deklaratat e disa nga protagonistëve dhe tifozave që përjetuan emocionet e tingujve të "Hymnit të Flamurit" në Lens, Marsej, dhe Lyon të Francës.

The Best Place To Work - Startech X Webflow Template

“The best place to work”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Andy Smith, VP of Product
I Love My Work At Startech - Startech X Webflow Template

“I love my work at Startech”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Sophie Moore, VP of Sales
The Best Work Team - Startech X Webflow Template

“The best work team”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Will Miller, VP of Design
The Best Place To Work - Startech X Webflow Template

“The best place to work”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Andy Smith, VP of Product
I Love My Work At Startech - Startech X Webflow Template

“I love my work at Startech”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Sophie Moore, VP of Sales
The Best Work Team - Startech X Webflow Template

“The best work team”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Will Miller, VP of Design
The Best Place To Work - Startech X Webflow Template

“The best place to work”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Andy Smith, VP of Product
I Love My Work At Startech - Startech X Webflow Template

“I love my work at Startech”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Sophie Moore, VP of Sales
The Best Work Team - Startech X Webflow Template

“The best work team”

Cursus nisl nisl ut justo donec rutrum maecenas porttitor senectus diam, vitae turpis morbi adipiscing amet urna diam vel interdum adipiscing justo commodo sit a, et adipiscing.

Will Miller, VP of Design

Eliminatoret

Euro 2016

Rezultatet e ndeshjeve dhe renditja tabelare përfundimtare për ndeshjet eliminatore të Grupit E ku bëri pjesë Kombëtarja jonë.

Kampanja
#UneBesoj

Kampanja "Unë Besoj" e nisur nga Tifozat Kuq e Zi ishte një iniciativë frymëzuese që synonte të ndezte shpresë dhe unitet ndër tifozët shqiptarë.

Kjo kampanjë u shtri në të gjithë komunitetin e tifozëve, duke u bërë thirrje atyre të mbajnë besimin dhe të mbështesin me zemër kombëtaren shqiptare. "Unë Besoj" shërbeu si një simbol i pasionit dhe krenarisë kombëtare, duke mbledhur së bashku tifozë nga të gjitha shtresat e shoqërisë në mbështetje të një qëllimi të përbashkët. Kjo kampanjë jo vetëm që forcoi lidhjen midis tifozëve dhe ekipit kombëtar, por gjithashtu promovoi vlerat e unitetit, besimit dhe dashurisë ndaj vendit.

Në fund, ëndrra Unë Besoj u realizua me kualifikim në Kampionatin Europian për herë të parë në historinë tonë.

2.7X
Faster deals
68%
More deals closed
99%
Happy Clients
90%
Retention rate

Na duhesh edhe ti!