20 VJET TIFOZAT KUQ E ZI

O sa mirë me qenë Shqiptar!

Na duhesh edhe ti! Bashkohu me ne në përkrahje të Kombëtares me ngjyrat më të bukura përmbi dhé.

20 Vjet
Tifozat Kuq e Zi

Lindur më 25 dhjetor 2003, ikona më e famshme shqiptare, Sabiti, festoi jubileun e 20-të.

Blog V1 - Fintech X Webflow Template

Na duhesh edhe ti!

Eja edhe ti me ne, se nuk do t’i këndosh kurrë më Shqipërisë vetëm.

Bashkim

Duam ta zgjerojmë rrjetin tonë në mbarë botën dhe t’i organizojmë tifozët shqiptarë kudo që ndodhen. Duam t’i këndojmë Shqipërisë sonë me një zë, të jemi lojtari i 12-të i Kombëtares dhe të jemi dita-ditës sa më të organizuar dhe të bashkërenduar.

Pasion

Përveç Kombëtares së futbollit, i ndjekim të gjitha ekipet e moshave U-17, U-19, U-21, ekipin kombëtar të futbollit të femrave, basketbollit, volejbollit, boksierët shqiptarë dhe të gjithë sportistët e tjerë që garojnë për flamurin shqiptar. I përkrahim, gjithashtu, edhe ekipet shqiptare që garojnë në kupat e Europës.

Dashni

Përkrahje e fuqishme dhe e zëshme për Kombëtaren tonë në tribunat anë e mbanë Europës. Një mision tjetër i TKZ-së, në ndeshjet jashtë vendit, është edhe paraqitja e vlerave tona më të mira që na nderojnë si shqiptarë kudo në botë.

Kombëtarja

2024-09-07 20:45
Liga e Kombeve

Ukrainë

:

Shqipëri

Pragë
24
DITë
:
18
Orë
:
59
MinutA
:
13
seKONDA
Liga e Kombeve

Ukrainë

Shqipëri

Pragë
24
DITë
:
18
Orë
:
59
MinutA
:
13
seKonda

N

F

B

H

+/-

P

1

Shqipëria

8

4

3

1

+8

15

2

Çekia

8

4

3

1

+6

15

3

Polonia

8

3

2

3

0

11

4

Moldavia

8

2

4

2

-3

10

5

Ishujt Faro

8

0

2

6

−11

2

N

P

1

Shqipëria

8

15

2

Çekia

8

15

3

Polonia

8

11

4

Moldavia

8

10

5

Ishujt Faro

8

2

24.6.2024

Shqipëri

0

:

1

Spanjë

19.6.2024

Kroaci

2

:

2

Shqipëri

15.6.2024

Itali

1

:

0

Shqipëri

7.6.2024

Shqipëri

3

:

1

Azerbajxhan

3.6.2024

Shqipëri

0

:

0

Lihtenshtajn

24.6.2024

Shqipëri

0

Spanjë

1
19.6.2024

Kroaci

2

Shqipëri

2
15.6.2024

Itali

1

Shqipëri

0
7.6.2024

Shqipëri

3

Azerbajxhan

1
3.6.2024

Shqipëri

0

Lihtenshtajn

0

1 Komb

1 Kombëtare

Nga Tirana në Prishtinë dhe nga Shkupi në Luginë, futbollistë nga treva të ndryshme shqiptare, ndër vite me krenari, i kanë mbrojtur ngjyrat kuq e zi, duke e lartësuar Flamurin Kombëtar në arenat sportive vendase dhe botërore.

Kombëtarja

Çka thonë për ne?

Ja se çka thonë për ne disa nga personalitetet e njohura nga bota e sportit dhe më gjerë.

Rrugën që e kanë ndjekur dikur në luftë ish-ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot, në paqe, të vetmit që e pasojnë këtë rrugë janë Tifozat Kuq e Zi.

Murat Jashari
Familja Jashari

Tifozat Kuq e Zi për mua janë grupi më i mirë dhe më i zëshëm, që nuk ndalen kurrë së përkrahuri ekipin tonë Kombëtar.

Gianni De Biassi
Ish-trajner i Kombëtares

Tifozat Kuq e Zi janë simboli i pasionit, simboli i lidhjes, i dëshirave, i dashurisë ndaj rrënjëve, atyre rrënjëve nga vijmë të gjithë ne. TKZ-ja është gjithashtu historia, ajo histori që sado kohë të kalojë, nuk dotë mund të vdesë kurrë!

Marin Mema
Gazetar

TKZ-ja për mua është forca përbërëse e Kombit shqiptar, forca e vetme që di t’i bashkojë të gjithë shqiptarët nga çdo pjesë e globit. TKZ-ja është motivi i çdo shqiptari që na bën të ndjehemi krenarë, por vetëm ata që janë shqiptarë e bir shqiptari!

Nuri Seferi
Boksier

Rregulloren e futbollit dhe qetësinë e stadiumeve e kanë prishur vetëm ata që bënë të vetmen skuadër në botë të luajë me 12 lojtarë. TKZ, jeni UNIKALË si flamuri, gjuha, himni i shqiptarisë.

Dritan Shakohoxha
Komentator sportiv

Tifozat Kuq e Zi përveç që janë tifozët zyrtarë të ekipit kombëtar, janë edhe pjesë e përgjithshme e ekipit kombëtar prej krijimit të tyre si tifozeri e organizuar që në përbërjen e vet ka përfaqësueses nga të gjitha trevat shqiptare, gjithashtu me një shtrirje edhe jashtë Shqipërisë natyrale, në mërgim. TKZ-ja është zëri i popullit tonë dhe i idealit të tij.

Lorik Cana
Ish-Kapiten i Kombëtares

Tifozat Kuq e Zi me brohoritjet e tyre, na tregojnë se sa besim kanë që ne do t’ia dalim. Për një skuadër futbolli, tifozeria është lojtari i 12-të. Prandaj, TKZ-ja për ne është po aq e rëndësishme sa dhe 11 lojtarët e tjerë në fushë.

Aurora Seranaj
Ish-Kapitene e Kombëtares së Femrave

Jetoj siç jetoni JU, Dashuroj siç dashuroni JU, Fluturoj siç besoni JU, Besoj siç fitoni JU. Krenohem gjithnjë me JU, vëllezërit e mi, Tifozat Kuq e Zi.

What Our Clients Say - Startech X Webflow Template
Andy Smith
Federata Shqiptare e Aeronautikës

What is included in Startech X

Startech X Webflow Template includes over 34 pages in total, with more than 60 sections, and 3 different Home pages, 3 Blogs.

Startech X - 34 Pages What Is Included - Home Page - Tech Startup Webflow Template

34+ Pages

Startech X - 60 Sections What Is Included - Home Page - Tech Startup Webflow Template

60+ Sections

Startech X - 30 Styles And Symbols What Is Included - Home Page - Tech Startup Webflow Template
30+ Styles & Symbols

Na duhesh edhe ti!