Feb 9, 2024

Jemi në Grupin B1 në UEFA Nations League 2024-2025

Jemi në Grupin B1 në UEFA Nations League 2024-2025
Jemi në Grupin B1 në UEFA Nations League 2024-2025

Në shortin e UEFA Nations League për edicionin 2024-2025, Kombëtarja jonë do të përballet me Çekinë, Ukrainën, dhe Gjeorgjinë.

Kjo është hera e parë që Kombëtarja shqiptare do të garojë në Ligën B të Ligës së Kombeve, pas suksesit të arritur në sezonin 2020-2021 duke u renditur në vendin e parë në grupin 4 të Ligës C.

Ndeshjet e këtij edicioni do të fillojnë në shtator.

Tifozat Kuq e Zi

O sa mirë me qenë Shqiptar!

Na duhesh edhe ti!